249

Fototermika THERMOsun

Solární systémy THERMO WH, THERMO AH a THERMO SH přeměňují sluneční energii na ohřev vody a přitápění. Systém Synergy, v kombinaci s kondenzační jednotkou, zajistí celoroční samostatný provoz pro vytápění a ohřev vody. Součástí všech jsou vysoce selektivní sluneční kolektory, které absorbují solární energii celoročně, i za zhoršených klimatických podmínek. Nevyžadují žádnou obsluhu. K instalaci potřebujete jižně orientovanou plochu pro kolektory a 1 m² plochy pro zásobník. Firma dodává systémy na klíč, pro domácí kutily a montážní firmy formou jednotlivých komponent. Součástí dodávky jsou bezplatné konzultace, zkoušky a revize potřebné k uvedení zařízení do provozu, záruční a pozáruční servis a dodávka náhradních dílů.

 

Solární systém THERMO WH

Sestavy THERMO WH představují standard ohřevu vody pro 3 - 7 osob. Jsou vybaveny kompaktním zásobníkem Hydrounit s možností připojení k bivalentnímu (doplňkovému) zdroji. Řídí a chovají se autonomně. Procesorová regulace řídí časový spínač elektrického topení a tepelnou ochranu proti přehřátí. Sestavy Hydrosol zabírají málo místa, instalace je velmi jednoduchá, jejich výkon se pohybuje od 2 do 4 kW.
 

Solární systém THERMO AH

Systémy THERMO AH jsou osazeny vysoce selektivními solárními kolektory. Centrální jednot-kou akumulace tepla je nádrž s funkcí stratifikace tepla. Tato funkce zvyšuje využitelnost nakumulovaných sluneční energie. Sestava obsahuje dva výměníky a tříokruhový proceso-rový regulaci. Solární systém efektivně využije i krátký sluneční svit ke zvýšení teploty v nádrži. Jako záložní zdroje lze připojit krb nebo plynový kotel. Vhodným příslušenstvím můžete jeho možnosti rozšířit o funkci ohřívání vody v bazénu. Vytápěná plocha je 40 - 150 m2, výkon 5,1 - 8,5 kW.
 

Solární systém THERMO SH

Sestavy THERMO SH znamenají pro uživatele možnost přípravy teplé vody a vytápění výlučně z obnovitelných zdrojů, tedy ze slunce a vzduchu. Pro přípravu teplé vody používají sluneční energii, kterou pomocí slunečních kolektorů přeměňují na tepelnou. Ta se akumuluje v multifunkčním zásobníku Synergy. Na vytápění používají teplotu vzduchu pomocí tepelného čerpadla. Sestavy jsou plně autonomní a znamenají pro vás celoroční zdroj tepla a teplé užitkové vody. Jejich výkon se pohybuje od 8 do 14 kW.