thermo-sh

Solar a tepelní čerpadlo THERMO SH

THERMO SH (SYNERGY) solární systém a tepelné čerpadlo

 

THERMO SH systém představuje solární a kondenzační způsob vytápění a ohřevu vody. Tento celoroční autonomní zdroj tepelné energie ze slunce a vzduchu je pro váš rodinný dům rozumnou investicí s dobou životnosti 20 let. SYNERGY systémy od firmy TWI jsou unikátní tím, že skloubili dva alternativní zdroje a k jejich symbióze dochází v multifunkčním zásobníku Synergy: 

1. Pro přípravu teplé vody využívají sluneční energii, kterou pomocí solárních kolektorů přeměňují na energii tepelnou. Ta se akumuluje v multifunkčním zásobníku Synergy. 

2. Na vytápění se využívá teplota okolního vzduchu. Venkovní jednotka Fujitsu za pomoci vzduchového výměníku a kompresoru připravuje stlačené chladivo, které se v multifunkčním zásobníku Synergy převádí na tepelnou energie procesem kondenzace a předávání tepla. Tato tepelná energie se akumuluje pro přípravu teplé vody, nebo rozvádí do topného okruhu. 

Oba procesy, ohřev vody pomocí solárních kolektorů a vytápění pomocí tepelného čerpadla, jsou dlouhodobě odzkoušené a prověřené. Obrovskou výhodou multifunkčního systému Synergy je provoz v letním, ale hlavně v přechodném období, kdy je v každé domácnosti potřebná teplá voda, ale není nutné vytápět. Funkci zdroje energie pro ohřev vody provádějí solární kolektory Sun Wing. Venkovní jednotka tepelného čerpadla Fujitsu je proto po celé toto období odstavena, čímž se zvyšuje její životnost minimálně o 5 let. V případě nízkoenergetických staveb, kde je energetická náročnost na vytápění a přípravu teplé vody srovnatelná, můžeme hovořit až o dvojnásobném zvýšení životnosti venkovní jednotky.