250

Plynové kotly

Využívání plynu je ekologicky čisté řešení pro vytápění a přípravu teplé vody. Při použití plynového kondenzačního kotle je zároveň vysoce efektivní. Plynový kondenzační kotel vykazuje až 98% účinnost, což prakticky znamená nízké náklady na vytápění a nízké zatížení životního prostředí. Méně spalovaného plynu znamená méně škodlivých emisí v ovzduší. Pokud máte nainstalován plynový kondenzační kotel s regulací spalování, můžete využívat na jeho provoz různé druhy plynu. Zajímavým argumentem ve prospěch této technologie je fakt, že takové zařízení zabírá velmi málo prostoru, protože na skladování energie nepotřebujete skladovací prostor. Nemluvě o tom, že vytápění plynem lze kombinovat se solárními panely, v takovém případě můžete využít příspěvek od státu z programu Zelená domácnostem.


Řešení pro domácnosti i firmy

V rámci běžného bytu zabere kvalitní kombinovaný plynový kondenzační kotel bez zásobníku asi tolik místa, jako malá skříňka v rámci kuchyňské linky. Dosahuje vysoký odběrný výkon a vysokou míru konstantnosti danou elektronickou regulací teploty. Chcete-li mít zařízení se zásobníkem teplé vody, představte si nástěnné zařízení zhruba ve velikosti běžné pračky. Co se týče odběru teplé vody, je srovnatelný ze 150 l zásobníkem teplé vody s vnitřním ohřevem. Požadovaná teplota je udržována kontinuální, o co se starají snímače a automatický hořák.

Instalace, provoz a hlučnost

Kondenzační plynové kotle jsou vhodné pro použití jako v nových, tak i ve starších budovách. Výroba tepla pomocí nich je možná v bytech, rodinných, ale i v bytových domech. Jelikož se jedná o velmi kompaktní nástěnné zařízení, lze je namontovat do jakéhokoli prostoru. Instalace žádného z nich nevyžaduje velké stavební zásahy a nákladné práce. Výkon se pohybuje v rozmezí cca 4,3 - 35 kW pro byty, při velkých budovách až do 60kW. Kotle a topné systémy, ať již existující, nebo nově instalované, je možné předem sladit. Minimalizované jsou náklady na vytápění a emise škodlivin, provoz je plně automatizován a téměř bezobslužný. Co se týče hlučnosti, díky rozšířené modulaci je u moderních kondenzačních kotlů velmi nízká, stejně jako energetická třída, která je většinou A. 


Plynový kotel Viessmann