251

Potřebuji okna

Jak se Sunmander stará a vaši pohodu

Okna a dveře tvoří v domě bariéru a umožňují kontakt s okolím. Bereme je jako něco všední, co si nevšímáme, neboť je kupujeme na delší období. Jsou naší estetickou vizitkou i pojistkou před nepohodou. Chrání naše soukromí před hlukem, chladem, větrem. Pro každý dům i byt by zároveň měly splňovat kritéria bezpečnosti a bezproblémového provozu.


Okna

Kvalita oken se prý naplno projeví až po několika letech užívání. Vědět, kdo je vyrobil, bychom tedy měli určitě. Spolehlivost a kvalita montáže by mělo být rovněž základem rozhodování při výběru dodavatele. Kvalitní plastová okna odolávají vrtochům počasí, teplotním výkyvům, mechanickému namáhání. Při základní starostlivosti nevyžadují téměř žádnou údržbu.

Dveře

Vchodové dveře jsou vlastně hranicí mezi exteriérem a interiérem domu, či bytu. Zevnitř vidíte své vchodové dveře pouze vy, zevně všichni ostatní. No slouží v první řadě vám a vašim blízkým, proto by měly být nejen hezké, ale hlavně kvalitní a něco. Měly by splňovat požadavky na dostatečnou tuhost profilu rámu i křídla. V dnešní době je žádoucí nepodceňovat množství a kvalitu zabezpečovacích prvků. Rozvaha a trpělivost při výběru dodavatele, jako v případě oken, je i zde namístě. Plastové dveře jsou téměř bezúdržbové, podobně jako plastová okna.

Doplňky ke dveřím

I u dveří, balkónových i vchodových, je nejčastějším doplňkem síť proti hmyzu. Síťovina by měla být vyrobena z kvalitního materiálu, aby vydržela dlouho a neměnila své vlastnosti. Pokud je síť napnutá na rámu, ten by měl obsahovat samouzavírací panty. Ty zajistí rychlý návrat sítě do polohy zavřeno a brání vniknutí hmyzu do místnosti.