244

Tepelná čerpadla vzduch - voda

Jedná se o nejčastěji používaný druh tepelného čerpadla. Pracuje tak, že volnou energii získanou ze vzduchu při nízké teplotě přečerpává na vyšší stupeň energie. Tu pak přenáší do vody, která slouží k vytápění. Energii z okolního vzduchu získává i při nízkých teplotách. Úroveň teploty může dosahovat až hodnotu - 25 ° C.


Tepelné čerpadlo Komfort a Komfort plus

Jsou primárně určeny pro topení, s možností režimu chlazení. Obsahují vnější a vnitřní jednotku, jsou to tedy zařízení splitového typu. Mohou řídit a vytápět dva nezávislé okruhy, např. radiátory s podlahovým vytápěním. Tepelné čerpadlo Komfort plus obsahuje ve vnitřní jednotce vestavěný zásobník teplé užitkové vody. Výstupní teplota vody je 55 ° C při venkovní teplotě -10 ° C. Venkovní jednotka pracuje až do teploty -20 ° C, což znamená, že vás v zimě nepřekvapí ani tužší mrazy. Samozřejmostí je vestavěný elektro ohřev a možnost připojení k solárnímu systému. Systém umožňuje v letním období nastavení režimu chlazení. 


Tepelné čerpadlo High power a High power plus

High power a High power plus jsou splitové třífázové vysokoteplotní čerpadla s možností chlazení. Venkovní jednotka funguje až do teploty -25 ° C, výstupní teplota vody je až 60 ° C při venkovní teplotě -20 ° C. Jejich součástí je elektro ohřev i možnost připojení k solárnímu systému. Mohou vytápět a řídit dva nezávislé topné okruhy. Typ High power plus má ve výbavě vestavěný zásobník na teplou užitkovou vodu, který je součástí vnitřní jednotky zařízení. 


Přednosti tepelných čerpadel Komfort a High power

Mezi jednoznačné přednosti systémů tepelných čerpadel vzduch vody ? Komfort a High power patří nízké provozní náklady, bezproblémový celoroční provoz a snadná údržba. Invertorová technologie umožňuje plynulou regulaci výkonu. Dvojitý rotační kompresor zajišťuje vyšší kondenzační teploty bez rizika přehřátí plynu, což zároveň představuje zvýšený topný faktor. Nezanedbatelnou součástí a výhodou systémů Komfort a High power je velmi účinný koaxiální výměník tepla. 


Tepelná čerpadla Samsung EHS Split

Samsung EHS Split je systém navržen tak, aby splňoval nejen nároky na vytápění, ale i na chlazení prostoru. Poskytuje vysoký komfort provozu i při extrémních teplotách venkovního vzduchu, až do - 25 ° C, má přitom automatickou ochranu před zamrznutím. Výstupná teplota vody je 55 ° C. Skládá se z vnější a vnitřní jednotky, tzv. hydroboxu (tzv. split). Je vysoce flexibilní a kompatibilní, máte možnost zkombinovat ho s nádrží na teplou vodu, termostatem, čerpadlem, solárními panely, nebo záložním kotlem. Vykazuje nízkou úroveň hlučnosti, od 47 do 63 dB, v závislosti na výkonových parametrech konkrétní instalace. Systém lze kdykoliv ovládat a kontrolovat z kteréhokoliv místa na světě pomocí SMART WIFI Control. Součástí inteligentního ovládání je ukazatel spotřeby energie v reálném čase. Pokud je jeho součástí solární panel, nebo záložní kotel, stav provozu si můžete zkontrolovat přes tvz. Work in progress. 


Účinnost systému a záruční podmínky

Na jeho provoz je potřeba připojení ke zdroji elektřiny kvůli pohonu kompresoru a ventilátoru čerpadla. Elektřina tvoří třetinu energie, která je potřebná na jeho provoz, zbývající dvě třetiny získává z okolního vzduchu. To znamená, že využíváním tepelného čerpadla vzduch / voda ušetříte 2/3 energie potřebné na vytápění. Instalace probíhá bez zemních prací, tedy velmi jednoduše, spolehlivost je velmi vysoká. Standardní záruka na celé dílo je 24 měsíců, rozšířená 60 měsíců, při ročním poplatku 150 eur. Kontrolu funkčnosti systému provádí naše firma pravidelně jednou za rok. Samsung EHS Split je ekologickým a vysoce výkonným řešením pro vytápění a chlazení vaší domácnosti zároveň. Na jeho pořízení můžete požádat o dotaci ze státního programu Zelená domácnostem. 

Vzduch - voda - solar

Vzduch - voda - solar


Vzduch - voda

Vzduch - vodaTepelná čerpadla Samsung EHS Split [link]

  • Vnejší jednotka: AE060JXEDEHEU, AE090JXEDEHEU, AE120JXEDGHEU, AE140JXEDGHEU
  • Vnitřní jednotka-Hydrobox: AE090JNYDEHEU, AE090JNYDEHEU, AE160JNYDGHEU, AE160JNYDGHEU