Tepelne-cerpadla-1

Tepelní čerpadlo THERMO PH

Jedná se o nejčastěji používaný druh tepelného čerpadla. Pracuje tak, že volnou energii ze vzduchu získanou při nízké teplotě přečerpává na vyšší stupeň energie. Tu pak přesouvá do vody, která slouží k vytápění. Energii z okolního vzduchu získávají i při nízkých teplotách. Úroveň teploty může dosahovat až hodnotu - 25 ° C.


Tepelné čerpadlo Komfort a Komfort plus

Jsou primárně určeny pro topení, s možností režimu chlazení. Obsahují vnější a vnitřní jednotku, jsou to tedy zařízení splitového typu. Mohou řídit a vytápět dva nezávislé okruhy, např. radiátory s podlahovým vytápěním. Tepelné čerpadlo Komfort plus obsahuje ve vnitřní jednotce vestavěný zásobník teplé užitkové vody. Výstupní teplota vody je 55 ° C při venkovní teplotě -10 ° C. Venkovní jednotka pracuje až do teploty -20 ° C, což znamená, že vás v zimě nepřekvapí ani tužší mrazy. Samozřejmostí je vestavěný elektroohřev a možnost připojení k solárnímu systému. Sytém umožňuje v letním období nastavení režimu chlazení.


Tepelné čerpadlo High power a High power plus

High power a High power plus jsou splitové třífázové vysokoteplotní čerpadla s možností chlazení. Venkovní jednotka funguje až do teploty -25 ° C, výstupní teplota vody je až 60 ° C při venkovní teplotě -20 ° C. Jejich součástí je elektroohřev i možnost připojení k solárnímu systému. Mohou vytápět a řídit dva nezávislé topné okruhy. Typ High power plus má ve výbavě vestavěný zásobník na teplou užitkovou vodu, který je součástí vnitřní jednotky zařízení.


Přednosti tepelných čerpadel Komfort a High power

Mezi jednoznačné přednosti systémů tepelných čerpadel vzduch vody Komfort a High power patří nízké provozní náklady, bezproblémová celoroční provoz a snadná údržba. Invertorová technologie umožňuje plynulou regulaci výkonu. Dvojitý rotační kompresor zajišťuje vyšší kondenzační teploty bez rizika přehřátí plynu, což zároveň představuje zvýšený topný faktor. Nezanedbatelnou součástí a výhodou systémů Komfort a High power je velmi účinný koaxiální výměník tepla.


Tepelná čerpadla Samsung EHS Split

Samsung EHS Split je systém navržen tak, aby splňoval nejen nároky na vytápění, ale i na chlazení prostoru. Poskytuje vysoký komfort provozu i při extrémních teplotách venkovního vzduchu, až do - 25 ° C, má přitom automatickou ochranu před zamrznutím. Výstupní teplota vody je 55 ° C. Skládá se z vnější a vnitřní jednotky, tzv. hydroboxu (tzv. split). Je vysoce flexibilní a kompatibilní, máte možnost zkombinovat ho s nádrží na teplou vodu, termostatem, čerpadlem, solárními panely, nebo záložním kotlem. Vykazuje nízkou úroveň hlučnosti, od 47 do 63 dB, v závislosti na výkonových parametrů konkrétní instalace. Systém lze kdykoliv ovládat a kontrolovat z kteréhokoliv místa na světě pomocí SMART WIFI Control. Součástí inteligentního ovládání je ukazatel spotřeby energie v reálném čase. Pokud je jeho součástí solární panel, nebo záložní kotel, stav provozu si můžete zkontrolovat přes tvz. Work in progress.


Účinnost systému a záruční podmínky

Na jeho provoz je potřeba připojení ke zdroji elektřiny kvůli pohonu kompresoru a ventilátoru čerpadla. Elektřina tvoří třetinu energie, která je potřebná na jeho provoz, zbývající dvě třetiny získává z okolního vzduchu. To znamená, že využíváním tepelného čerpadla vzduch / voda ušetříte 2/3 energie potřebné na vytápění. Instalace probíhá bez zemních prací, tedy velmi jednoduše, spolehlivost je velmi vysoká. Standardní záruka na celé dílo je 24 měsíců, rozšířená 60 měsíců, při ročním poplatku 4 485 KČ. Kontrolu funkčnosti systému provádí naše firma pravidelně jednou za rok. Samsung EHS Split je ekologickým a vysoce výkonným řešením pro vytápění a chlazení vaší domácnosti zároveň. Na jeho pořízení můžete požádat o dotaci ze státního programu Nová zelená úsporám ( NZU    http://www.novazelenausporam.cz/


Tepelná čerpadla Samsung


Venkovní jednotka + vnitřní jednotka-Hydrobox:


Tepelne cerpadla THERMO PH